Åbent Hus: LeaderFISH!
Dato: 7. august 2012 Tid: 9-12 Adresse: Naverland 2, 2600 Glostrup
LeaderFISH! for levende ledere Du er enten leder eller har brug for de egenskaber en leder må besidde. Måske sidder du i virksomhedens interne HR afdeling og designer forløb for dine kolleger i ledelsen. LeaderFISH! sætter fokus på relationerne og hvilken betydning de har, når jeres medarbejdere møder levende ledere.
Du har muligvis deltaget på flere lederudviklingsforløb og endda set filmen FISH! Måske er du bare nysgerrig efter at udvikle din rolle som leder. LeaderFISH! er et godt supplement til andre ledelsesmodeller. LeaderFISH! kan bruges af dig alene eller i den samlede ledergruppe.
Start kl. 9.00 Vi byder velkommen over en kop kaffe eller the. Vi ser udvalgte film fra LeaderFISH! Du opdager, hvordan du kan have glæde af LeaderFISH! Du får ideer til, hvordan processen kan se ud hos jer. Undervejs vil der indgå øvelser og dialog. Vi slutter kl. 12.00, hvor vi byder på en sandwich.
Tilmelding sker ved, at du lægger Åbent Hus dagen i kurven og gennemfører købet til kr. 0,00. Når du skal vælge forsendelsesform, vælger du 'Uden levering'.
Du kan også maile til LegMed@fishdanmark.dk Skriv hvilken Åbent Hus dag, du ønsker at deltage på sammen med dine kontakt informationer.
Du kan også tilmelde din kollega Du vælger det aktuelle antal, som I deltager under 'Antal'. Skriv navn og mailadresse på dine kolleger i kommentarfeltet, efter at du har valgt forsendelsesform. Så er alle tilmeldt.
Hvis du bliver forhindret i at deltage koster det ikke noget at melde fra. Hvis du udebliver uden at give os besked pr. mail eller telefon, får du en faktura på kr. 375,- ekskl. moms.
Da FISH! filmene kun må anvendes internt i virksomheden, er denne invitation derfor til dig som er nysgerrig på at bruge FISH! med egne kolleger, medarbejdere og ledere. Hvis du ønsker at anvende FISH! som ekstern konsulent, kan denne lejlighed være en mulighed, hvis du overvejer at blive en af de danske FISH! guider.
|