Åbent Hus: Prøv Klasseledelse for lærere
Åbent Hus: Prøv Klasseledelse for lærere Dato: 30. august 2012 Tid: 13 -16 Adresse: Naverland 2, 2600 Glostrup
4 principper, klasseledelse og adfærd Prøv en palette af materialer som sammenfletter 4 grundlæggende principper med klasseledelse og daglig adfærd. Resultatet? Klasseværelser, hvor det er sejt at være respektfuld, hvor eleverne er der for hinanden og for læringen og hvor alle har det sjovt på en måde, der gør det spændende at lære. Materialerne hjælper læreren til at skabe stærkere relationer med eleverne. Det inspirerer eleverne til at støtte læreren i den daglige ledelse af klassen.
Start kl. 13.00 Vi byder velkommen over en kop kaffe eller the. Vi ser og prøver nogle materialer. Du får ideer til din klasseledelse. Undervejs vil der indgå øvelser og dialog. Vi slutter kl. 16.00.
Sådan tilmelder du Tilmelding sker ved, at du lægger Åbent Hus dagen i kurven og gennemfører købet til kr. 0,00. Når du skal vælge forsendelsesform, vælger du 'Uden levering'. Du kan også tilmelde din kollega. Du vælger det aktuelle antal, som I deltager under 'Antal'. Skriv navn og mailadresse på dine kolleger i kommentarfeltet, efter at du har valgt forsendelsesform. Så er alle tilmeldt.
Du kan også maile til LegMed@fishdanmark.dk Skriv hvilken Åbent Hus dag, som du ønsker at deltage i sammen med dine kontakt informationer.
Hvis du bliver forhindret i at deltage koster det ikke noget at melde fra. Hvis du udebliver uden at give os besked på mail eller telefon, får du en faktura på kr. 375,- ekskl. moms.
|